Λεωφορεία από Μπογκοτά έως Puerto Boyaca

Λεωφορεία από Μπογκοτά έως Puerto Boyaca

Μπογκοτά
Puerto Boyaca
Κυρ 25 Οκτ
+ Προσθήκη επιστροφής
2 ταξιδιώτες
Αναζητούμε τις καλύτερες διαδρομές για εσάς - είστε σχεδόν έτοιμοι!
Ταξινόμηση κατά
Φίλτρα
Ώρα αναχώρησης
Τύπος μεταφοράς
Σταθμός αναχώρησης
Σταθμός άφιξης
Υπηρεσίες Κρατήσεων
Τιμή
Ώρα άφιξης
Χειριστές
 
 
 
 
 

Μπογκοτά προς Bus Πρόγραμμα

OperatorClassDeparture TimeArrival TimePriceRating
Expreso Bolivariano
Κανονικό
05:00
10:40
17,11 $
Copetran
AC Seater
06:00
12:25
24,16 $
Autoboy
Micro
06:30
13:30
21,52 $
Copetran
AC Seater
07:00
13:00
24,16 $
Copetran
AC Seater
08:00
14:25
24,16 $
Expreso Brasilia
AC Seater
08:30
14:42
25,36 $
Copetran
AC Seater
09:00
15:30
24,16 $
Expreso Brasilia
AC Seater
09:30
15:42
25,36 $
Autoboy
Micro
10:00
17:00
21,52 $
Expreso Brasilia
AC Seater
10:30
16:55
25,36 $
Omega
Non-AC Seater
11:00
17:00
21,14 $
Expreso Brasilia
AC Seater
11:30
17:35
25,36 $
Autoboy
Micro
12:30
19:30
21,52 $
Omega
VIP-Class
13:00
18:35
24,36 $
Expreso Bolivariano
Κανονικό
13:30
19:10
17,11 $
Autoboy
Micro
14:00
21:00
21,52 $
Copetran
AC Seater
15:00
21:50
24,16 $
Expreso Brasilia
AC Seater
15:30
21:55
25,36 $
Expreso Brasilia
AC Seater
16:30
22:55
25,36 $
Copetran
AC Seater
17:00
00:15
24,16 $

Πως να φτάσετε από Μπογκοτά στο Puerto Boyaca με λεωφορείο

Το λεωφορείο για να φτάσετε από Μπογκοτά στο Puerto Boyaca είναι μια ασφαλής, άνετη και λιγότερο δαπανηρή εναλλακτική λύση για να ταξιδέψετε σε αυτήν τη διαδρομή. Σε δημοφιλείς προορισμούς, οι εταιρείες λεωφορείων εκτελούν πολλά δρομολόγια την ημέρα, συχνά όλο το εικοσιτετράωρο σε διαστήματα 30-60 λεπτών. Σε λιγότερο ταξιδεμένους προορισμούς, μπορεί να υπάρχει μόνο 1 προγραμματισμένο ταξίδι την ημέρα. Οι πιο συνηθισμένοι τύποι λεωφορείων είναι μη κλιματιζόμενα, κλιματιζόμενα και premium λεωφορεία.

Είναι καλύτερο να κάνετε κράτηση των εισιτηρίων σας τουλάχιστον λίγες ημέρες πριν από την ημερομηνία του ταξιδιού σας. Ελέγξτε τη λίστα με τις εταιρείες λεωφορείων που είναι διαθέσιμες για online κρατήσεις και προσφέρουν εισιτήρια Μπογκοτά έως Puerto Boyaca. Όταν ταξιδεύετε τα Σαββατοκύριακα και τις αργίες, συνιστάται να κάνετε κράτηση εισιτηρίων πολύ νωρίτερα λόγω του υψηλότερου αριθμού ταξιδιωτών, τόσο των παραθεριστών όσο και των αστικών εργαζομένων που επιστρέφουν στο σπίτι τους.

Πόσο απέχει από Μπογκοτά έως Puerto Boyaca;

Ταξιδεύοντας με λεωφορείο, η απόσταση από Μπογκοτά έως Puerto Boyaca εξαρτάται από τη διαδρομή που ακολουθήθηκε. Οι περισσότερες εταιρείες λεωφορείων ταξιδεύουν μέσω οδών ταχείας κυκλοφορίας ή διοδίων. Αυτή μπορεί να μην είναι απαραίτητα η συντομότερη διαδρομή, αλλά είναι η ταχύτερη, καθώς υπάρχει λιγότερη κίνηση και δεν υπάρχουν φανάρια.

Για να φτάσετε σε ορισμένους νησιωτικούς προορισμούς που δεν συνδέονται με την ηπειρωτική χώρα με γέφυρα, τα λεωφορεία επιβιβάζονται σε μεγάλα οχηματαγωγά πλοία. Συνήθως ζητείται από τους επιβάτες να κατέβουν από το λεωφορείο, αλλά δεν χρειάζεται να πάρουν τις αποσκευές τους από το λεωφορείο. Η απόσταση ταξιδιού από λιμάνι σε λιμάνι προστίθεται στη συνολική απόσταση.

Πόσο μεγάλο χρονικό διάστημα χρειάζεται για να φτάσετε από Μπογκοτά σε Puerto Boyaca με λεωφορείο;

Ο εκτιμώμενος χρόνος διαδρομής από Μπογκοτά έως Puerto Boyaca είναι περίπου 6ώ. Σημειώστε ότι το ταξίδι με λεωφορείο είναι πιο αργό σε σύγκριση με την οδήγηση του δικού σας αυτοκινήτου ή ενός ταξί. Ανάλογα με την ώρα αναχώρησης, η συμφόρηση μεταξύ Μπογκοτά και Puerto Boyaca μπορεί να διαφέρει σημαντικά. Υπάρχει συνήθως περισσότερη κίνηση μεταξύ πρωινού και απογεύματος κατά τη διάρκεια των καθημερινών παρά τα Σαββατοκύριακα.

Ένας άλλος σημαντικός παράγοντας που μπορεί να επηρεάσει το χρόνο ταξιδιού είναι ο τύπος του λεωφορείου. Τα premium ή VIP λεωφορεία είναι συνήθως ταχύτερα καθώς χρησιμοποιούν αυτοκινητόδρομους και σταματάνε σε λιγότερους σταθμούς λεωφορείων (εάν υπάρχουν) καθ 'οδόν. Τα λεωφορεία συνήθως κάνουν σύντομα διαλείμματα 10-30 λεπτών μετά από μερικές ώρες συνεχούς ταξιδιού για να επιτρέψουν στους επιβάτες να χρησιμοποιούν μπάνια, να φάνε και να αφήνουν τους συνοδούς λεωφορείων και τον οδηγό να ξεκουραστούν.

Ορισμένα premium λεωφορεία έχουν τουαλέτες και δεύτερο οδηγό. Παρ 'όλα αυτά, συνήθως εξακολουθούν να κάνουν στάσεις κατά τη διαδρομή για ένα γρήγορο γεύμα ή αναπλήρωση καυσίμων.

Πόσο κοστίζει να φτάσετε από Μπογκοτά στο Puerto Boyaca με λεωφορείο;

Η τιμή του εισιτηρίου από Μπογκοτά έως Puerto Boyaca μπορεί να διαφέρει ανάλογα με τον τύπο του λεωφορείου που επιλέγετε. Για ένα λιγότερο ακριβό εισιτήριο εξετάστε τα μη κλιματιζόμενα ή συνηθισμένα λεωφορεία. Τα premium ή πολυτελή λεωφορεία είναι πιο ακριβά, αλλά μπορείτε να περιμένετε περισσότερη άνεση και μερικές πρόσθετες υπηρεσίες, όπως θύρες φόρτισης τηλεφώνου, οθόνες συστήματος προσωπικής ψυχαγωγίας και τουαλέτες.

Μπογκοτά έως Puerto Boyaca χρονοδιάγραμμα

Για να σας βοηθήσουμε να σχεδιάσετε το ταξίδι σας, εδώ είναι το Μπογκοτά έως Puerto Boyaca χρονοδιάγραμμα των ωρών αναχώρησης και άφιξης των λεωφορείων.

Οι καλύτερες εταιρείες αξιολόγησης για αυτές τις διαδρομές

Οι εταιρείες λεωφορείων διαφέρουν πολύ στην ποιότητα και την εξυπηρέτηση που παρέχουν. Όταν επιλέγετε μια εταιρεία λεωφορείων για τα ταξίδια σας, κάντε κάποια βασική έρευνα πριν αγοράσετε τα εισιτήριά σας.

Η ασφάλεια είναι μία από τις πιο σημαντικές πτυχές που πρέπει να λάβετε υπόψη. Σας συνιστούμε επίσης να ελέγξετε τις κριτικές σχετικά με τη συνολική ποιότητα των υπηρεσιών των εταιρειών λεωφορείων που εξυπηρετούν αυτήν τη διαδρομή.

Η υπηρεσία μας συνεργάζεται μόνο με αξιόπιστες εταιρείες λεωφορείων. Κάνουμε το καλύτερο δυνατό για να σας παρέχουμε μια επιλογή και τους καλύτερους διαθέσιμους χειριστές σε κάθε διαδρομή.

Μεταφορές από Μπογκοτά σε Puerto Boyaca

  • Λεωφορεία
    $ 21.65
  • Τρένα δεν είναι διαθέσιμο
  • Πλοία δεν είναι διαθέσιμο
  • Πτήσεις δεν είναι διαθέσιμο
  • Ταξί δεν είναι διαθέσιμο
  • Βανάκια δεν είναι διαθέσιμο

Πληροφορίες σχετικά με το λεωφορείο από Μπογκοτά προς Puerto Boyaca

Φθηνότερο λεωφορείο22 $
Γρηγορότερο λεωφορείο6ώ
Το πρώτο λεωφορείο5:00 AM
Τελευταίο λεωφορείο10:45 PM
Καθημερινά δρομολόγια λεωφορείων46
Απόσταση300 χιλιόμετρα
Εταιρείες ΛεωφορείωνAutoboy, Copetran, Expreso Bolivariano, Expreso Brasilia, Omega