Λεωφορεία από Μπανγκόκ έως Τσα Αμ

Λεωφορεία από Μπανγκόκ έως Τσα Αμ

Μπανγκόκ
Τσα Αμ
Πέμ 24 Σεπ
+ Προσθήκη επιστροφής
2 ταξιδιώτες
Αναζητούμε τις καλύτερες διαδρομές για εσάς - είστε σχεδόν έτοιμοι!
Ταξινόμηση κατά
Φίλτρα
Ώρα αναχώρησης
Τύπος μεταφοράς
Σταθμός αναχώρησης
Σταθμός άφιξης
Υπηρεσίες Κρατήσεων
Τιμή
Ώρα άφιξης
Χειριστές
 
 
 
 
 

Μπανγκόκ προς Τσα Αμ Κριτικές προορισμών

OL
Oleg L
Unfortunately, nobody told me when to get off even though I told them several times where I need to go. I had to take a taxi back to where I needed to go (about 25km of a detour)
Από Μπανγκόκ προς Τσα Αμ, λεωφορείο Μίνι λεωφορείο, Nor Neane Transport (ณ.เณรการเดินรถ), 6 Αυγ 2026
AL
Albert L
The minibus was full with about 20 passengers. There was no stop for toilet break.
Από Μπανγκόκ προς Τσα Αμ, λεωφορείο Μίνι λεωφορείο, Nor Neane Transport (ณ.เณรการเดินรถ), 31 Ιουλ 2026
E
Ekaterina
When I came in the bus with cup of coffee driver started to yell in Thai on me. As I understood later coffee is not allowed inside the bus. But there’s no any warnings about that. I saw only the stickers about fasten the sit belt in the bus. And was no sit belt in my chair.
Από Μπανγκόκ προς Τσα Αμ, λεωφορείο Μίνι λεωφορείο, Nor Neane Transport (ณ.เณรการเดินรถ), 16 Μαρ 2026
ST
Sylvie T
In time safety driver
Από Μπανγκόκ προς Τσα Αμ, λεωφορείο Μίνι λεωφορείο, Nor Neane Transport (ณ.เณรการเดินรถ), 4 Μαρ 2026
EP
Egle P
good, they let me go earlier and arrived fast
Από Μπανγκόκ προς Τσα Αμ, λεωφορείο Μίνι λεωφορείο, Nor Neane Transport (ณ.เณรการเดินรถ), 12 Φεβ 2026
RP
Reetta P
I was afraid that in Ekkamai it will be difficult to find the correct boarding pass office and the correct bus stop, but no ! Process was smooth and easy because I got proper advices - already before I had even asked anything :-) Bus driver also took good care of that I will step out from the bus in the right bus stop. No toilet on the minibus. No place for big bags - fortunately I had two bags ( small one and medium -sized softbag), which were ok on my lap and between my legs. Plane cabine bag is the max size I think. If bigger, they suggest to buy an extra seat for the bag.
Από Μπανγκόκ προς Τσα Αμ, λεωφορείο Μίνι λεωφορείο, Nor Neane Transport (ณ.เณรการเดินรถ), 25 Ιαν 2026
PB
Peter B
They knew that I had a reservation. Cool no.
Από Μπανγκόκ προς Τσα Αμ, λεωφορείο Μίνι λεωφορείο, Nor Neane Transport (ณ.เณรการเดินรถ), 11 Ιαν 2026
PW
Philip W
I booked for Chaam but the chaufeur never notified me when going through Chaam . A couple of Thai passengers were dropped at a stop of their choice along the journey . But there seemed no official stop in Chaam. Thinking we had already gone through Chaam on the main road to HuaHin I asked the driver to stop which he did in the middle of nowhere . It is a good thing I had a friend living locally to come and pick me up .
Από Μπανγκόκ προς Τσα Αμ, λεωφορείο Μίνι λεωφορείο, Nor Neane Transport (ณ.เณรการเดินรถ), 8 Ιαν 2026
SB
Saritza B
The staff are very nice, but the station is very hectic. Bus delayed. When checked in, not given the correct information about the luggage space, and not clear when booking either.
Από Μπανγκόκ προς Τσα Αμ, λεωφορείο Μίνι λεωφορείο, Nor Neane Transport (ณ.เณรการเดินรถ), 5 Ιαν 2026
SF
Sonja F
Left about 10 min late, but toilet stops were efficient and I got to my destination only 10 min late! Very small seats though, be aware.
Από Μπανγκόκ προς Τσα Αμ, λεωφορείο Μίνι λεωφορείο, Nor Neane Transport (ณ.เณรการเดินรถ), 29 Δεκ 2025
4.4
74 κριτικές πελατών
5
36%
4
27%
3
26%
2
11%
1
0%

Μπανγκόκ προς Τσα Αμ Bus Πρόγραμμα

OperatorClassDeparture TimeArrival TimePriceRating
Nor Neane Transport
Μίνι λεωφορείο
05:00
08:20
6,02 $
  3.6
Nor Neane Transport
Μίνι λεωφορείο
07:00
10:20
6,02 $
  3.6
Nor Neane Transport
Μίνι λεωφορείο
09:00
12:20
6,02 $
  3.6
Bang Saphan
Υπεραστικό
09:30
12:00
4,87 $
  5.0
Nor Neane Transport
Μίνι λεωφορείο
10:00
13:20
6,02 $
  3.6
Nor Neane Transport
Μίνι λεωφορείο
11:00
14:20
6,02 $
  3.6
Tara Tour and Travel
Μίνι λεωφορείο
11:30
15:30
12,03 $
  4.0
Nor Neane Transport
Μίνι λεωφορείο
12:00
15:20
6,02 $
  3.6
Nor Neane Transport
Μίνι λεωφορείο
13:00
16:20
6,02 $
  3.6
Nor Neane Transport
Μίνι λεωφορείο
14:00
17:20
6,02 $
  3.6
Bang Saphan
Υπεραστικό
14:30
17:00
4,87 $
  5.0
Nor Neane Transport
Μίνι λεωφορείο
15:00
18:20
6,02 $
  3.6
GO Family
Μίνι λεωφορείο
16:00
19:00
9,02 $
  4.0
Nor Neane Transport
Μίνι λεωφορείο
17:00
20:20
6,02 $
  3.6
Nor Neane Transport
Μίνι λεωφορείο
18:00
21:20
6,02 $
  3.6
Nor Neane Transport
Μίνι λεωφορείο
19:00
22:20
6,02 $
  3.6
Bang Saphan
Υπεραστικό
23:59
02:29
4,87 $
  5.0

Πως να φτάσετε από Μπανγκόκ στο Τσα Αμ με λεωφορείο

Το λεωφορείο για να φτάσετε από Μπανγκόκ στο Τσα Αμ είναι μια ασφαλής, άνετη και λιγότερο δαπανηρή εναλλακτική λύση για να ταξιδέψετε σε αυτήν τη διαδρομή. Σε δημοφιλείς προορισμούς, οι εταιρείες λεωφορείων εκτελούν πολλά δρομολόγια την ημέρα, συχνά όλο το εικοσιτετράωρο σε διαστήματα 30-60 λεπτών. Σε λιγότερο ταξιδεμένους προορισμούς, μπορεί να υπάρχει μόνο 1 προγραμματισμένο ταξίδι την ημέρα. Οι πιο συνηθισμένοι τύποι λεωφορείων είναι μη κλιματιζόμενα, κλιματιζόμενα και premium λεωφορεία.

Είναι καλύτερο να κάνετε κράτηση των εισιτηρίων σας τουλάχιστον λίγες ημέρες πριν από την ημερομηνία του ταξιδιού σας. Ελέγξτε τη λίστα με τις εταιρείες λεωφορείων που είναι διαθέσιμες για online κρατήσεις και προσφέρουν εισιτήρια Μπανγκόκ έως Τσα Αμ. Όταν ταξιδεύετε τα Σαββατοκύριακα και τις αργίες, συνιστάται να κάνετε κράτηση εισιτηρίων πολύ νωρίτερα λόγω του υψηλότερου αριθμού ταξιδιωτών, τόσο των παραθεριστών όσο και των αστικών εργαζομένων που επιστρέφουν στο σπίτι τους.

Πόσο απέχει από Μπανγκόκ έως Τσα Αμ;

Ταξιδεύοντας με λεωφορείο, η απόσταση από Μπανγκόκ έως Τσα Αμ εξαρτάται από τη διαδρομή που ακολουθήθηκε. Οι περισσότερες εταιρείες λεωφορείων ταξιδεύουν μέσω οδών ταχείας κυκλοφορίας ή διοδίων. Αυτή μπορεί να μην είναι απαραίτητα η συντομότερη διαδρομή, αλλά είναι η ταχύτερη, καθώς υπάρχει λιγότερη κίνηση και δεν υπάρχουν φανάρια.

Για να φτάσετε σε ορισμένους νησιωτικούς προορισμούς που δεν συνδέονται με την ηπειρωτική χώρα με γέφυρα, τα λεωφορεία επιβιβάζονται σε μεγάλα οχηματαγωγά πλοία. Συνήθως ζητείται από τους επιβάτες να κατέβουν από το λεωφορείο, αλλά δεν χρειάζεται να πάρουν τις αποσκευές τους από το λεωφορείο. Η απόσταση ταξιδιού από λιμάνι σε λιμάνι προστίθεται στη συνολική απόσταση.

Πόσο μεγάλο χρονικό διάστημα χρειάζεται για να φτάσετε από Μπανγκόκ σε Τσα Αμ με λεωφορείο;

Ο εκτιμώμενος χρόνος διαδρομής από Μπανγκόκ έως Τσα Αμ είναι περίπου 3ώ. Σημειώστε ότι το ταξίδι με λεωφορείο είναι πιο αργό σε σύγκριση με την οδήγηση του δικού σας αυτοκινήτου ή ενός ταξί. Ανάλογα με την ώρα αναχώρησης, η συμφόρηση μεταξύ Μπανγκόκ και Τσα Αμ μπορεί να διαφέρει σημαντικά. Υπάρχει συνήθως περισσότερη κίνηση μεταξύ πρωινού και απογεύματος κατά τη διάρκεια των καθημερινών παρά τα Σαββατοκύριακα.

Ένας άλλος σημαντικός παράγοντας που μπορεί να επηρεάσει το χρόνο ταξιδιού είναι ο τύπος του λεωφορείου. Τα premium ή VIP λεωφορεία είναι συνήθως ταχύτερα καθώς χρησιμοποιούν αυτοκινητόδρομους και σταματάνε σε λιγότερους σταθμούς λεωφορείων (εάν υπάρχουν) καθ 'οδόν. Τα λεωφορεία συνήθως κάνουν σύντομα διαλείμματα 10-30 λεπτών μετά από μερικές ώρες συνεχούς ταξιδιού για να επιτρέψουν στους επιβάτες να χρησιμοποιούν μπάνια, να φάνε και να αφήνουν τους συνοδούς λεωφορείων και τον οδηγό να ξεκουραστούν.

Ορισμένα premium λεωφορεία έχουν τουαλέτες και δεύτερο οδηγό. Παρ 'όλα αυτά, συνήθως εξακολουθούν να κάνουν στάσεις κατά τη διαδρομή για ένα γρήγορο γεύμα ή αναπλήρωση καυσίμων.

Πόσο κοστίζει να φτάσετε από Μπανγκόκ στο Τσα Αμ με λεωφορείο;

Η τιμή του εισιτηρίου από Μπανγκόκ έως Τσα Αμ μπορεί να διαφέρει ανάλογα με τον τύπο του λεωφορείου που επιλέγετε. Για ένα λιγότερο ακριβό εισιτήριο εξετάστε τα μη κλιματιζόμενα ή συνηθισμένα λεωφορεία. Τα premium ή πολυτελή λεωφορεία είναι πιο ακριβά, αλλά μπορείτε να περιμένετε περισσότερη άνεση και μερικές πρόσθετες υπηρεσίες, όπως θύρες φόρτισης τηλεφώνου, οθόνες συστήματος προσωπικής ψυχαγωγίας και τουαλέτες.

Μπανγκόκ έως Τσα Αμ χρονοδιάγραμμα

Για να σας βοηθήσουμε να σχεδιάσετε το ταξίδι σας, εδώ είναι το Μπανγκόκ έως Τσα Αμ χρονοδιάγραμμα των ωρών αναχώρησης και άφιξης των λεωφορείων.

Οι καλύτερες εταιρείες αξιολόγησης για αυτές τις διαδρομές

Οι εταιρείες λεωφορείων διαφέρουν πολύ στην ποιότητα και την εξυπηρέτηση που παρέχουν. Όταν επιλέγετε μια εταιρεία λεωφορείων για τα ταξίδια σας, κάντε κάποια βασική έρευνα πριν αγοράσετε τα εισιτήριά σας.

Η ασφάλεια είναι μία από τις πιο σημαντικές πτυχές που πρέπει να λάβετε υπόψη. Σας συνιστούμε επίσης να ελέγξετε τις κριτικές σχετικά με τη συνολική ποιότητα των υπηρεσιών των εταιρειών λεωφορείων που εξυπηρετούν αυτήν τη διαδρομή.

Η υπηρεσία μας συνεργάζεται μόνο με αξιόπιστες εταιρείες λεωφορείων. Κάνουμε το καλύτερο δυνατό για να σας παρέχουμε μια επιλογή και τους καλύτερους διαθέσιμους χειριστές σε κάθε διαδρομή.

Μεταφορές από Μπανγκόκ σε Τσα Αμ

Πληροφορίες σχετικά με το λεωφορείο από Μπανγκόκ προς Τσα Αμ

Φθηνότερο λεωφορείο8 $
Γρηγορότερο λεωφορείο
Το πρώτο λεωφορείο5:00 ص
Τελευταίο λεωφορείο8:00 م
Καθημερινά δρομολόγια λεωφορείων0
Απόσταση176 χιλιόμετρα
Εταιρείες ΛεωφορείωνGO Family, Nor Neane Transport, Tara Tour and Travel, TravelBusAsia