이포
바간 세라이
Jum, 25 Sep
+ Tambah perjalanan bali
2 pengembara

Haad Rin Queen Speedboat

4.5
81 ulasan pelanggan
  • Tentang
  • Laluan Popular
  • Stesen
  • Ulasan
  • Jadual Waktu

Tentang Haad Rin Queen Speedboat

Untuk pergi ke pulau-pulau terindah, anda tidak boleh mengelak daripada menaiki feri. Sesetengah destinasi hanya boleh dicapai dengan feri yang lebih besar dan lebih stabil, manakala yang lain dihubungkan dengan bot laju atau katamaran yang walaupun lebih kecil, tetapi lebih laju. Jika anda mudah mabuk laut, elakkan perjalanan dengan katamaran ketika laut bergelora. Lebih baik pilih bot berkelajuan tinggi kerana bot tersebut dapat membelah ombak, menjadikan perjalanan kurang bergelora. Selain itu, duduk di bahagian dek terbuka di tingkat atas kerana cara ini dapat membantu anda mengharungi ombak tinggi. Haad Rin Queen Speedboat menawarkan tiket dalam talian untuk perjalanan feri. Malah, anda tidak perlu datang ke pejabat mereka pun untuk membeli tiket.

Apakah Stesen Utama Haad Rin Queen Speedboat?

Feri Haad Rin Queen Speedboat menuju pelbagai destinasi popular. Senarai stesen yang dicapai oleh Haad Rin Queen Speedboat termasuklah, tetapi tidak terhad kepada:

  • Haad Rin Pier
  • Haad Rin Queen Ferry

Apakah Laluan Paling Popular bagi Haad Rin Queen Speedboat?

Berikut ialah beberapa jeti paling popular yang terangkum dalam jadual waktu Haad Rin Queen Speedboat:

Apakah Kelas & Harga Feri Haad Rin Queen Speedboat?

Lazimnya, semakin laju sesebuah feri tersebut, semakin tinggi harganya. Sebelum membuat tempahan, tentukan sama ada anda memerlukan perkhidmatan ekspres atau anda boleh menerima feri yang lebih perlahan. Bayaran untuk bot yang lebih perlahan adalah lebih berpatutan. Namun, masa perjalanan mungkin banyak perbezaannya, jadi sentiasa semak tempoh perjalanan feri sebelum menempah tiket anda. Selain itu, beberapa kelas feri mungkin terhad dan sentiasa memerlukan tempahan awal. Sentiasa ingat untuk memeriksa jeti tempat feri anda bertolak dan berlabuh supaya anda dapat memilih jeti yang paling sesuai bagi perjalanan seterusnya. Selain itu, bacalah ulasan daripada pengembara lain.

Kelebihan & Kekurangan Mengembara dengan Feri

Kelebihan Mengembara dengan Feri

  • Menaiki kapal merupakan satu-satunya cara untuk sampai ke beberapa buah pulau. Selalunya, pulau-pulau inilah syurga dunia tercantik dan terindah yang sejak dahulu anda ingin lawati!
  • Kelas tiket yang berbeza selalunya disediakan supaya anda boleh memilih tambang, tahap keselesaan, masa perjalanan dan jadual waktu yang paling sesuai untuk anda.
  • Tempah secara dalam talian untuk menjimatkan masa. Tempahan awal ialah satu kemestian di pelbagai laluan. Pertama sekali, perjalanan sebegini lebih panjang serta dijalankan pada waktu sibuk seperti cuti umum, cuti panjang hujung minggu atau musim kemuncak. Lebih baik sekiranya anda menempah sekurang-kurangnya beberapa hari sebelum tarikh perjalanan, terutamanya jika laluan anda mempunyai bilangan perjalanan yang terhad setiap hari.
  • Perjalanan dengan feri sememangnya menyeronokkan. Melihat tempat yang telah anda lawati dari sudut yang berbeza merupakan sesuatu yang sentiasa menarik hati. Dalam kes ini, melihat dari lautan. Hampir kesemua destinasi kelihatan hebat dari laut dan anda akan mempunyai peluang keemasan untuk mengambil gambar yang indah dari sudut pandang tersebut.

Kekurangan Mengembara dengan Feri

  • Mabuk laut ialah kebimbangan utama bagi pengembara yang menaiki feri. Semakin lama perjalanan dan semakin bergelora laut, semakin besar peluang untuk anda berasa loya. Untuk menjadikan perjalanan anda lebih menyeronokkan, ambil ubat setengah jam sebelum perjalanan anda dan ikut cadangan kami di atas.
  • Perjalanan dengan feri sangat bergantung pada cuaca. Hal ini bermakna, waktu berlepas mungkin tertangguh atau dibatalkan pada hari hujan. Pembatalan perkhidmatan feri selama beberapa hari semasa musim ribut bukanlah sesuatu yang luar biasa, termasuklah untuk pulau-pulau yang lebih besar. Maknanya, anda harus ingat akan kemungkinan ini sekiranya perjalanan feri anda disambungkan dengan penerbangan. Peluang untuk tiba ke tanah besar lebih lewat daripada yang disangka mungkin menjadi sangat tinggi sepanjang tempoh tertentu.
Baca lebih lanjut

Laluan Popular Haad Rin Queen Speedboat

Dari Koh Phangan ke Koh Samui
Feri Feri
09:30, 16:00
Feri Boat laju
12:30, 17:00
Dari Koh Samui ke Koh Phangan
Feri Feri
10:30, 17:00
Feri Boat laju
15:00, 18:30

Haad Rin Queen Speedboat Senarai dan Jadual

KelasStesen BerlepasStesen KetibaanMasa bertolakMasa ketibaanMasa perjalanan
FeriHaad Rin Queen FerryHaad Rin Pier17:0017:500h 50m
FeriHaad Rin Queen FerryHaad Rin Pier10:3011:200h 50m
Boat lajuHaad Rin Queen FerryHaad Rin Pier18:3018:550h 25m
Boat lajuHaad Rin Queen FerryHaad Rin Pier15:0015:250h 25m
FeriHaad Rin PierHaad Rin Queen Ferry16:0016:500h 50m
FeriHaad Rin PierHaad Rin Queen Ferry09:3010:200h 50m
Boat lajuHaad Rin PierHaad Rin Queen Ferry17:0017:250h 25m
Boat lajuHaad Rin PierHaad Rin Queen Ferry12:3012:550h 25m

Stesen Haad Rin Queen Speedboat

Haad Rin PierHaad Rin Queen Ferry

Ulasan Syarikat Haad Rin Queen Speedboat

A F
Too expensive - the cost is 24% more expensive than buying directly at the pier. And the information that the Haad Rin - Bangrak Pier is busy and at the risk of sold out is incorrect but lure you into bying the ticket online 🥴
Feri Feri, Haad Rin Queen Speedboat, 8 Sep 2026
D S
Nice easy trip.!
Feri Boat laju, Haad Rin Queen Speedboat, 21 Ogo 2026
M S
Very professionell and fast trip from Islamd to island.
Feri Boat laju, Haad Rin Queen Speedboat, 13 Ogo 2026
L M
Very oldf ferry
Feri Feri, Haad Rin Queen Speedboat, 1 Ogo 2026
G P
The overall experience was impacted by rough weather however the crew was very helpful and made sure to make the ride as safe as possible.
Feri Boat laju, Haad Rin Queen Speedboat, 3 Jul 2026
J R
Lazy staff on the boat. The ticket states that staff will assist with boarding and disembarking luggage. It seemed like the ferry was overstaffed, with crew members uninterested and actively avoiding helping struggling passengers. There was a family with young children trying to manage luggage and kids. They were consistently ignored, and other passengers had to step in to help with boarding and disembarking. Most of the staff appeared to be heavily stoned and in a dazed state. There is a duty of care, which was non existent The advertised service did not exist. The tickets are cheap, but if you're promised a service, you should receive it.
Feri Feri, Haad Rin Queen Speedboat, 24 Apr 2026
P B
Everything ok
Feri Boat laju, Haad Rin Queen Speedboat, 6 Apr 2026
Y I
Feri Feri, Haad Rin Queen Speedboat, 21 Sep 2026
O Y
Feri Boat laju, Haad Rin Queen Speedboat, 20 Sep 2026
L Y
Feri Boat laju, Haad Rin Queen Speedboat, 19 Sep 2026
T G
Feri Feri, Haad Rin Queen Speedboat, 18 Sep 2026
W B
Feri Feri, Haad Rin Queen Speedboat, 18 Sep 2026
P S
Feri Feri, Haad Rin Queen Speedboat, 10 Sep 2026
M B
Feri Boat laju, Haad Rin Queen Speedboat, 8 Sep 2026
S W
Feri Feri, Haad Rin Queen Speedboat, 2 Sep 2026
I S
Feri Feri, Haad Rin Queen Speedboat, 31 Ogo 2026
P Y
Feri Feri, Haad Rin Queen Speedboat, 22 Ogo 2026
S W
Feri Feri, Haad Rin Queen Speedboat, 17 Ogo 2026
מ ר
Feri Boat laju, Haad Rin Queen Speedboat, 12 Ogo 2026
M A
Feri Feri, Haad Rin Queen Speedboat, 12 Ogo 2026
D S
Feri Boat laju, Haad Rin Queen Speedboat, 9 Ogo 2026
D P
Feri Feri, Haad Rin Queen Speedboat, 7 Ogo 2026
E P
Feri Boat laju, Haad Rin Queen Speedboat, 5 Ogo 2026
K J
Feri Feri, Haad Rin Queen Speedboat, 1 Ogo 2026
T E
Feri Boat laju, Haad Rin Queen Speedboat, 15 Jul 2026
A B
Feri Feri, Haad Rin Queen Speedboat, 13 Jul 2026
P T
Feri Boat laju, Haad Rin Queen Speedboat, 13 Jul 2026
P T
Feri Boat laju, Haad Rin Queen Speedboat, 11 Jul 2026
G P
Feri Boat laju, Haad Rin Queen Speedboat, 8 Jul 2026
R B
Feri Boat laju, Haad Rin Queen Speedboat, 6 Jul 2026
M S
Feri Boat laju, Haad Rin Queen Speedboat, 5 Jul 2026
V K
Feri Feri, Haad Rin Queen Speedboat, 5 Jul 2026
H G
Feri Boat laju, Haad Rin Queen Speedboat, 30 Jun 2026
T S
Feri Boat laju, Haad Rin Queen Speedboat, 24 Jun 2026
E K
Feri Feri, Haad Rin Queen Speedboat, 12 Jun 2026
F P
Feri Boat laju, Haad Rin Queen Speedboat, 5 Jun 2026
K G
Feri Boat laju, Haad Rin Queen Speedboat, 31 Mei 2026
I I
Feri Boat laju, Haad Rin Queen Speedboat, 28 Mei 2026
M L
Feri Feri, Haad Rin Queen Speedboat, 16 Mei 2026
H G
Feri Boat laju, Haad Rin Queen Speedboat, 12 Mei 2026
M B
Feri Feri, Haad Rin Queen Speedboat, 12 Mei 2026
L L
Feri Boat laju, Haad Rin Queen Speedboat, 11 Mei 2026
G K
Feri Feri, Haad Rin Queen Speedboat, 9 Mei 2026
H G
Feri Feri, Haad Rin Queen Speedboat, 9 Mei 2026
S S
Feri Feri, Haad Rin Queen Speedboat, 8 Mei 2026
E S
Feri Boat laju, Haad Rin Queen Speedboat, 8 Mei 2026
S C
Feri Boat laju, Haad Rin Queen Speedboat, 5 Mei 2026
A S
Feri Boat laju, Haad Rin Queen Speedboat, 2 Mei 2026
M C
Feri Boat laju, Haad Rin Queen Speedboat, 27 Apr 2026
I T
Feri Feri, Haad Rin Queen Speedboat, 17 Apr 2026
4.5
81 ulasan pelanggan
5
67%
4
23%
3
6%
2
4%
1
0%
96.3% daripada 81 orang pengembara dianggap gembira dengan Haad Rin Queen Speedboat kerana mereka memberikan ulasan yang baik atau tidak memberikan ulasan