Pathum Thani ke Phichit

Pathum Thani ke Phichit

Pathum Thani
Phichit
Kha, 24 Sep
+ Tambah perjalanan bali
2 pengembara
Mencari laluan terbaik untuk anda — hampir sedia!
Tapis mengikut
Penapis
Waktu berlepas
Jenis pengangkutan
Stesen Berlepas
Stesen Ketibaan
Kemudahan Tempahan
Harga
Waktu ketibaan
Pengendali
 
 
 
 
 

Pathum Thani ke Phichit Jadual

TypePengendaliKelasWaktu BerlepasWaktu KetibaanPriceRating
Train
Thai Railway
Kipas Kelas 3
07:58
12:41
USD 3.13
Train
Thai Railway
Kipas Kelas 3
07:58
12:22
USD 3.04
Train
Thai Railway
Kipas Kelas 3
08:06
12:41
USD 3.10
Train
Thai Railway
Tempat duduk Kipas Kelas Kedua sahaja
08:06
12:22
USD 4.90
Train
Thai Railway
Tempat duduk AC Kelas Kedua sahaja
09:29
12:25
USD 10.68
Train
Thai Railway
Tempat duduk AC Kelas Kedua sahaja
09:29
12:45
USD 11.28
Bus
Cherdchai Tour North
Ekspres
12:30
17:40
USD 8.99
Bus
Cherdchai Tour North
Ekspres
12:30
17:10
USD 8.27
Train
Thai Railway
Kipas Kelas 3
14:43
19:36
USD 3.13
Train
Thai Railway
Kipas Kelas 3
14:43
19:17
USD 3.04
Train
Thai Railway
Sleeper AC Kelas Kedua
20:32
01:06
USD 20.30
Train
Thai Railway
Tempat duduk Kipas Kelas Kedua sahaja
20:32
01:06
USD 9.77
Train
Thai Railway
Kipas Kelas 3
21:12
01:29
USD 3.13
Train
Thai Railway
Kipas Kelas 3
21:12
01:02
USD 3.04
Train
Thai Railway
Kipas Kelas 3
22:59
03:36
USD 6.14
Train
Thai Railway
Tempat duduk Kipas Kelas Kedua sahaja
22:59
03:36
USD 8.27

Cara untuk pergi dari Pathum Thani ke Phichit

Apabila anda mahu pergi dari Pathum Thani ke Phichit, anda mempunyai beberapa pilihan yang boleh dipertimbangkan. Perjalanan di antara destinasi tersebut boleh dilakukan dengan jenis pengangkutan yang berbeza:

  • Penerbangan
  • Bas
  • Kereta api
  • Teksi

Jika anda mencari perjalanan yang pantas, anda disyorkan untuk menggunakan Penerbangan. Namun, jika anda lebih gemar mengambil masa dengan pilihan perjalanan yang lebih perlahan dan berpatutan, anda boleh menempah tiket Kereta api.

Kos perjalanan akan bergantung pada jenis pengangkutan yang anda pilih untuk perjalanan anda. Tiket Kereta api ialah pilihan termahal. Tiket ini akan memakan belanja sebanyak kira-kira USD 21.29. Jika anda mahu berjimat pada pengangkutan, lebih baik jika anda memilih kereta api kerana tiket kereta api berharga serendah USD 4.60.

Berapa jauhkah Pathum Thani dari Phichit?

Jika anda mengikut laluan darat, mengetahui jarak dari Pathum Thani ke Phichit adalah penting. Jarak perjalanan anda ialah 158 batu (254 km). Jarak penerbangan ialah 529 batu (851 km).

Berapa lamakah untuk pergi dari Pathum Thani ke Phichit?

Masa perjalanan dari Pathum Thani ke Phichit berbeza bergantung pada jenis pengangkutan yang anda pilih. Setelah mengambil kira semua perkara, keseluruhan perjalanan akan mengambil masa dari 1 ke 6 jam.

Berapakah kos untuk pergi dari Pathum Thani ke Phichit?

Kos perjalanan dari Pathum Thani ke Phichit berbeza mengikut jenis pengangkutan yang anda pilih untuk perjalanan anda. Pengendali paling berpatutan ialah Thai Railway (การรถไฟแห่งประเทศไทย): bagi perjalanan menaiki kereta api, anggaran bayaran ialah serendah USD 4.60 untuk tiket anda.

Namun, jika anda menginginkan perjalanan yang lebih mewah. Pilihan termahal adalah dengan memilih Kereta api. Tiket Kereta api sehala boleh mencecah USD 21.29.

Berikut ialah carta harga purata tiket dan pilihan pengangkutan yang tersedia dari Pathum Thani ke Phichit:

  • Harga Bas+Kereta api : USD 2.11 - USD 33.86. Dari Pathum Thani ke Phichit bermula dari 03:53 Rangsit sehingga 22:09 Rangsit
  • Tiket kereta api - USD 4.60 ke USD 21.29;
  • Tiket bas - USD 9.17 ke USD 9.17;
  • Tiket kapal terbang - USD 25.38 ke USD 43.37;
  • Harga Bas+teksi : USD 42.11. Dari Pathum Thani ke Phichit bermula dari 00:00 Pathum Thani sehingga 00:00 Pathum Thani
  • Harga Penerbangan+teksi : USD 48.12. Dari Pathum Thani ke Phichit bermula dari 00:00 Pathum Thani sehingga 00:00 Pathum Thani

Anda boleh menempah teksi juga – anggaran kos perjalanan adalah dari USD 147.01 sehingga USD 220.48.

Berapa banyakkah perjalanan dari Pathum Thani ke Phichit dalam sehari?

Bergantung pada pilihan pengangkutan anda, bilangan perjalanan harian adalah berbeza.

  • Kereta api sentiasa bergerak mengikut jadual tetap – terdapat 26 kereta api setiap hari.
  • 2 dengan Penerbangan+teksi dari Pathum Thani ke Phichit bermula dari 00:00 Pathum Thani sehingga 00:00 Pathum Thani
  • 2 dengan Bas+teksi dari Pathum Thani ke Phichit bermula dari 00:00 Pathum Thani sehingga 00:00 Pathum Thani
  • Bas mula membuat laluan dari 12:30 pagi – anda juga boleh mengambil bas selewat 12:30 malam. Terdapat 1 perjalanan bas setiap hari.

Apakah jenis pengangkutan terbaik untuk laluan ini?

Penerbangan

Perjalanan dengan kapal terbang ialah cara terpantas untuk pergi dari Pathum Thani ke Phichit. Walaupun seringkali menjadi pilihan termahal, kadangkala anda boleh mendapatkan tiket promosi dengan harga yang setanding harga tiket kereta api atau feri. Biasanya, harga minimum yang perlu anda bayar bagi tiket Kapal Terbang ialah USD 25.38.

Perkara yang perlu diingat sebelum menaiki kapal terbang:

  • Anda disarankan untuk menempah tiket lebih awal dan mendaftar masuk secara dalam talian. Dengan cara ini, anda boleh menjimatkan sehingga 2 jam di lapangan terbang, dan jika pilihan tempat duduk anda adalah berdasarkan tiba dahulu layan dahulu, anda akan mempunyai lebih banyak pilihan.
  • Melepasi pemeriksaan keselamatan mungkin akan memakan masa. Anda disarankan untuk pergi ke lapangan terbang sekurang-kurangnya 1.5 jam lebih awal.

Syarikat penerbangan yang terbang dari Pathum Thani ke Phichit

Thai AirAsia (แอร์เอเชีย), Thai Lion Air (ไทยไลอ้อนแอร์)

Bas

Menaiki bas dari Pathum Thani ke Phichit adalah lebih murah berbanding penerbangan. Kebiasaannya, bas jarak jauh ialah pilihan pengangkutan termurah. Bas selalunya membuat hentian ke tandas dan/atau makan tengah hari di sepanjang perjalanan.

Perkara yang perlu diingat sebelum memilih perjalanan dengan bas:

  • Jika boleh, pastikan anda memilih bas kelas lebih tinggi untuk pengalaman perjalanan yang lebih selesa. Bas sebegini selalunya mempunyai sistem pendingin hawa, tempat duduk boleh dibaringkan yang lembut, Wi-Fi, tandas dan sebagainya.
  • Seperti tiket kapal terbang, lebih baik jika bas ditempah awal supaya anda boleh mendapatkan tempat duduk yang bagus.
  • Ketika menempah bas, ambil perhatian bahawa kelewatan boleh berlaku. Namun begitu, anda masih disyorkan untuk berada di stesen bas sekurang-kurangnya 15 minit sebelum waktu perlepasan yang dijadualkan.

Teksi

Menaiki teksi ialah cara termudah untuk pergi dari Pathum Thani ke Phichit. Cara ini membolehkan anda menyesuaikan perjalanan mengikut cita rasa, merancang semua lencongan dan melihat semua tempat yang diingini. Anda juga boleh memilih jenis dan saiz kereta untuk mendapatkan tahap keselesaan yang diingini.

Harganya mungkin mencecah USD 147.01, bergantung pada laluan.

Perkara yang perlu diingat: Sebaiknya, ikutlah laluan dalam Google Maps atau mana-mana navigasi GPS yang lain.

Kereta Api

Perkara yang perlu diingat ketika memilih tiket kereta api:
Pertimbangkan segala-galanya dengan cermat ketika memilih kelas perjalanan kereta api anda. Dalam kebanyakan kes, kelas kedua sudah cukup selesa. Kelas ini menampilkan 2 atau 4 tempat tidur dalam setiap koc dan selalunya berpendingin hawa.

Jika anda mahukan pengalaman premium, pertimbangkan untuk membeli tiket kelas pertama. Harga tiket kelas pertama boleh merangkumi Wi-Fi serta pilihan snek dan minuman..

Pengangkutan paling popular dari Pathum Thani ke Phichit

Bagaimana untuk memilih cara perjalanan paling mudah dari Pathum Thani ke Phichit? Bagi menjadikan pilihan pengangkutan anda lebih mudah, kami bertanya kepada 1000 orang pengguna untuk menilai pilihan mereka bagi laluan ini. Berikut ialah keputusan undian:

  • 49% memilih Bas+Kereta api
  • 49% pengguna menikmati perjalanan dengan kereta api.
  • 2% memutuskan untuk menaiki bas.

Pengangkutan dari Pathum Thani ke Phichit

  • Kereta Api tidak tersedia
  • Bas tidak tersedia
  • Feri tidak tersedia
  • Penerbangan tidak tersedia
  • Teksi tidak tersedia
  • Van tidak tersedia