Cardiff ke Bristol

Cardiff ke Bristol

Cardiff
Bristol
Sel, 27 Okt
+ Tambah perjalanan bali
2 pengembara
Mencari laluan terbaik untuk anda — hampir sedia!
Tapis mengikut
Penapis
Waktu berlepas
Jenis pengangkutan
Stesen Berlepas
Stesen Ketibaan
Kemudahan Tempahan
Harga
Waktu ketibaan
Pengendali
 
 
 
 
 

Cardiff ke Bristol Jadual

TypePengendaliKelasWaktu BerlepasWaktu KetibaanPriceRating
Bus
Megabus
AC Standard
02:30
05:59
USD 17.27
Bus
National Express
AC Standard
02:50
03:55
USD 9.79
Bus
National Express
AC Standard
04:30
05:40
USD 15.97
Bus
Megabus
AC Standard
05:35
06:55
USD 10.42
Flight
TUI fly UK
Ekonomi
06:00
02:30
USD 188.12
Flight
TUI fly UK
Ekonomi
06:25
23:10
USD 275.46
Flight
TUI fly UK
Ekonomi
06:55
00:20
USD 217.23
Bus
Megabus
AC Standard
07:35
08:55
USD 10.42
Train
GWR
Standard
08:00
09:03
USD 23.22
Train
GWR
Standard
08:18
08:53
USD 20.21
Bus
Megabus
AC Standard
08:35
09:55
USD 10.42
Train
GWR
Standard
08:51
09:27
USD 20.21
Train
GWR
Standard
09:18
10:14
USD 23.22
Train
GWR
Standard
09:35
10:18
USD 20.21
Bus
National Express
AC Standard
10:00
11:50
USD 16.48
Train
GWR
Standard
10:20
10:53
USD 20.21
Bus
National Express
AC Standard
10:40
11:50
USD 9.79
Train
GWR
Standard
11:30
12:15
USD 23.92
Train
GWR
Standard
12:00
12:51
USD 23.92
Bus
Megabus
AC Standard
12:30
15:10
USD 17.27

Cara untuk pergi dari Cardiff ke Bristol

Apabila anda mahu pergi dari Cardiff ke Bristol, anda mempunyai beberapa pilihan yang boleh dipertimbangkan. Perjalanan di antara destinasi tersebut boleh dilakukan dengan jenis pengangkutan yang berbeza:

  • Penerbangan
  • Bas

Jika anda mencari perjalanan yang pantas, anda disyorkan untuk menggunakan Bas. Namun, jika anda lebih gemar mengambil masa dengan pilihan perjalanan yang lebih perlahan dan berpatutan, anda boleh menempah tiket Penerbangan.

Kos perjalanan akan bergantung pada jenis pengangkutan yang anda pilih untuk perjalanan anda. Tiket Penerbangan ialah pilihan termahal. Tiket ini akan memakan belanja sebanyak kira-kira USD 227.47. Jika anda mahu berjimat pada pengangkutan, lebih baik jika anda memilih bas kerana tiket bas berharga serendah USD 7.84.

Berapa jauhkah Cardiff dari Bristol?

Jika anda mengikut laluan darat, mengetahui jarak dari Cardiff ke Bristol adalah penting. Jarak perjalanan anda ialah 51 batu (82 km). Jarak penerbangan ialah 37 batu (58 km).

Berapa lamakah untuk pergi dari Cardiff ke Bristol?

Masa perjalanan dari Cardiff ke Bristol berbeza bergantung pada jenis pengangkutan yang anda pilih. Setelah mengambil kira semua perkara, keseluruhan perjalanan akan mengambil masa dari 1 ke 26 jam.

Berapakah kos untuk pergi dari Cardiff ke Bristol?

Kos perjalanan dari Cardiff ke Bristol berbeza mengikut jenis pengangkutan yang anda pilih untuk perjalanan anda. Pengendali paling berpatutan ialah Megabus: bagi perjalanan menaiki bas, anggaran bayaran ialah serendah USD 7.84 untuk tiket anda.

Namun, jika anda menginginkan perjalanan yang lebih mewah. Pilihan termahal adalah dengan memilih Penerbangan. Tiket Penerbangan sehala boleh mencecah USD 227.47.

Berikut ialah carta harga purata tiket dan pilihan pengangkutan yang tersedia dari Cardiff ke Bristol:

  • Tiket bas - USD 8.03 ke USD 16.05;
  • Harga Penerbangan : USD 197.95 - USD 227.38. Dari Cardiff ke Bristol bermula dari 22:40 Cardiff Airport sehingga 22:40 Cardiff Airport

Berapa banyakkah perjalanan dari Cardiff ke Bristol dalam sehari?

Bergantung pada pilihan pengangkutan anda, bilangan perjalanan harian adalah berbeza.

  • Bas mula membuat laluan dari 02:20 pagi – anda juga boleh mengambil bas selewat 23:40 malam. Terdapat 42 perjalanan bas setiap hari.
  • 2 dengan Penerbangan dari Cardiff ke Bristol bermula dari 22:40 Cardiff Airport sehingga 22:40 Cardiff Airport

Apakah jenis pengangkutan terbaik untuk laluan ini?

Bas

Menaiki bas dari Cardiff ke Bristol adalah lebih murah berbanding penerbangan. Kebiasaannya, bas jarak jauh ialah pilihan pengangkutan termurah. Bas selalunya membuat hentian ke tandas dan/atau makan tengah hari di sepanjang perjalanan.

Perkara yang perlu diingat sebelum memilih perjalanan dengan bas:

  • Jika boleh, pastikan anda memilih bas kelas lebih tinggi untuk pengalaman perjalanan yang lebih selesa. Bas sebegini selalunya mempunyai sistem pendingin hawa, tempat duduk boleh dibaringkan yang lembut, Wi-Fi, tandas dan sebagainya.
  • Seperti tiket kapal terbang, lebih baik jika bas ditempah awal supaya anda boleh mendapatkan tempat duduk yang bagus.
  • Ketika menempah bas, ambil perhatian bahawa kelewatan boleh berlaku. Namun begitu, anda masih disyorkan untuk berada di stesen bas sekurang-kurangnya 15 minit sebelum waktu perlepasan yang dijadualkan..

Pengangkutan paling popular dari Cardiff ke Bristol

Bagaimana untuk memilih cara perjalanan paling mudah dari Cardiff ke Bristol? Bagi menjadikan pilihan pengangkutan anda lebih mudah, kami bertanya kepada 1000 orang pengguna untuk menilai pilihan mereka bagi laluan ini. Berikut ialah keputusan undian:

  • 100% memutuskan untuk menaiki bas.

Pengangkutan dari Cardiff ke Bristol

Fakta tentang pengangkutan dari Cardiff ke Bristol

Pengangkutan TermurahUSD 9
Pengangkutan Terpantas1j
Perlepasan Terawal2:20 AM
Perlepasan Terkini11:40 PM
Perlepasan setiap hari44
Jarak82 kilometer
Syarikat PengangkutanEasyJet, Megabus, National Express, TUI fly UK