Central Java
Singapore
fre 23 okt.
+ Lägg till returresa
2 resenärer

Spring Airlines

0.0
0 kundrecensioner
  • Om operatören
  • Populära Rutter
  • Stationer
  • Schema och Tidtabell

Om Spring Airlines

Det snabbaste men inte alltid dyraste sättet att resa är att flyga. I takt med att lågprisflygbolagen börjar ta sig in på marknaden blir det mer och mer överkomligt att flyga till många destinationer. När du bokar en biljett är det av avgörande betydelse att dubbelkolla vilken flygplats ditt flyg avgår från och landar på, eftersom många destinationer betjänas av mer än en flygplats som kan ligga långt ifrån varandra. Så om du gör ett misstag och anländer till fel flygplats är risken stor att du missar ditt flyg. För att undvika detta bör du studera tidtabellen noggrant.

Spring Airlines flyger till olika destinationer och erbjuder enkla och okomplicerade onlinebokningar. Innan du bokar din biljett kan du kontrollera andra resenärers recensioner och försäkra dig om från vilken terminal det aktuella flyget går.

Vilka är de viktigaste stationerna för Spring Airlines?

Spring Airliness flygplan flyger mellan internationella och inhemska flygplatser i hela landet. Företagets viktigaste destinationer är bland annat följande:

  • Shenyang Flygplats
  • Hongqiao Flygplats
  • Shanghai Pudong Flygplats
  • Chongqing Flygplats
  • Kaohsiung Flygplats
  • shantou Flygplats
  • Sanya Flygplats
  • Xining Flygplats
  • Hangzhou Flygplats
  • Ankang Fuqiang Airport
  • Changbaishan Flygplats
  • Yining Airport
  • Taoyuan Flygplats
  • Dayong Flygplats
  • Luoyang Flygplats
  • Beihai Flygplats
  • Shenzhen Baoan Flygplats
  • Jing Flygplats
  • Lijiang Flygplats
  • Kashi Flygplats
  • Hong Kong Flygplats
  • jinan Flygplats
  • Penang International Flygplats
  • Tianjin Binhai Flygplats
  • nanning Flygplats
  • Chinggis Khaan Airport
  • Fukuoka Flygplats
  • Chubu Centrair Flygplats
  • Nanyang Flygplats
  • Okinawa Flygplats
  • Xiguan Airport
  • Qingdao Liuting Flygplats
  • Hotan Flygplats
  • Suvarnabhumi Flygplats
  • Phuket Flygplats
  • Changde Flygplats
  • Chengdu Flygplats
  • Chitose Flygplats
  • Yinchuan Flygplats
  • Incheon Flygplats
  • Dongying Flygplats
  • Weihai Flygplats
  • Xian Xianyang Flygplats
  • Lianyungang Flygplats
  • Beijings flygplats Daxing
  • Heze Mudan Airport
  • Hengyang Nanyue Airport
  • Fuzhou Flygplats
  • Haikou Flygplats
  • Urumqi Diwopu Flygplats
  • Hefei Flygplats
  • Jeju Flygplats
  • Qianjiang Flygplats
  • Techo International Airport
  • Wuhan Flygplats
  • Aksu Flygplats
  • Yantai Flygplats
  • Zhanjiang Flygplats
  • Shiyan Flygplats
  • Macau Flygplats
  • Nanjing Flygplats
  • Taiyuan Wusu Flygplats
  • Changchun Flygplats
  • Zhuhai
  • Guiyang Flygplats
  • Korla Flygplats
  • Kunming Flygplats
  • Kuala Lumpur Flygplats
  • Ho Chi Minh Flygplats
  • Ningbo Flygplats
  • Zunyi Xinzhou Flygplats
  • Tongliao Flygplats
  • Phnom Penh Flygplats
  • Takamatsu Flygplats
  • Soekarno Hatta Flygplats
  • Xishuangbanna Gasa Flygplats
  • Hohhot Flygplats
  • Kota Kinabalu Flygplats
  • Harbin Flygplats
  • Huaian Lianshui Airport
  • Wuxi Flygplats
  • Singapore Flygplats
  • Changzhou Flygplats
  • Yancheng Nanyang Airport
  • Dunhuang Flygplats
  • Mangshi Flygplats
  • Handan Flygplats
  • Kansai International Flygplats
  • Gimhae Flygplats
  • Don Mueang Flygplats
  • Hailar Flygplats
  • Shijiazhuang Flygplats
  • Yangzhou Taizhou Flygplats
  • Lanzhou Flygplats
  • Nanchang Flygplats
  • Cheongju Flygplats
  • Zhangye Flygplats
  • Guangzhou Baiyun Flygplats
  • Tonghua Flygplats
  • Dali Flygplats
  • Narita Flygplats
  • Guang Yuan Flygplats
  • Jinjiang Flygplats
  • Chiang Mai Flygplats
  • Sage Flygplats
  • Altay Flygplats
  • Mianyang Nanjiao Flygplats
  • Dalian Flygplats
  • Xiamen Flygplats
  • Enshi Flygplats
  • Haneda Flygplats
  • Chengdu Tianfu
  • Guilin Flygplats
  • Zhengzhou Flygplats
  • Changsha Flygplats

Vilka är de mest populära rutterna för Spring Airlines?

Rutterna i Spring Airliness ruttmapp som resande gillar mest är:

Vilka är flygklasser & priser för Spring Airlines?

Pris och tillgängliga sätesklasser anges i listan över tillgängliga alternativ. De billigaste platserna är först ut - om du vill ha en plats ska du göra din bokning så tidigt som möjligt. En tidig bokning ger dig en chans att ta del av det bästa erbjudandet. Prenumerera på flygbolagets konton på sociala medier - väldigt ofta annonserar de flash sales eller riktigt bra kampanjer där, så du blir först med att få reda på det.

Observera att det numera är ganska vanligt att man erbjuder biljetter som inte inkluderar några extrafunktioner som måltider ombord eller ens incheckat bagage. Så för att undvika besvikelse bör du alltid kontrollera vad som ingår i biljettpriset. Att resa lätt, inte välja sittplats och välja ett flyg som avgår vid en mindre lämplig tidpunkt är några av de knep som kan hjälpa dig att få det lägsta priset.

Fördelar & Nackdelar att Resa med Flyg

Fördelar att Resa med Flyg

  • Flyg är alltid det snabbaste sättet att ta sig till din destination, men kom ihåg att räkna in den tid du behöver för att ta dig till flygplatsen och gå igenom tull- och/eller säkerhetskontrollen.
  • Flygresor sparar värdefull tid under din semester. Även om du är en ivrig anhängare av buss- eller tågresor, ge flygresor en chans. Det gäller särskilt inrikesresor.
  • Det finns vanligtvis en bekväm tidtabell med tillräckligt många alternativ att välja mellan, inte bara när det gäller avgångs- och ankomsttider utan också när det gäller pris.

Nackelar att Resa med Flyg

  • Flygplatser ligger ofta långt från stadens centrum. Det är inte alla flygplatser som har enkla, smidiga och budgetvänliga lösningar för att ta sig till och från centrum. Det innebär att du kan komma att betala dubbelt så mycket för att ta dig till och från flygplatsen som för själva biljetten.
  • Du måste anlända till flygplatsen i god tid, vilket kan resultera i att du får spendera ungefär samma tid på din resa som om du tar tåget eller bussen på vissa kortdistanslinjer.
Läs mer

Spring Airlines Populära Rutter

Från Lanzhou till Liaoning
11:45, 12:55, 13:00, 13:15, 14:20, 16:10, 16:45, 16:50, 17:55, 18:50, 19:00, 20:30, 21:35
Från Shanghai till Milan
07:50, 08:20, 12:45, 16:45, 22:05
Från Pinang till Shanghai
15:30
Från Hebei till Shanghai
06:05, 16:10, 16:20, 19:25, 21:20
Från Kansai Flygplats till Chiang Mai
12:20, 19:30
Från Singapore till Nagoya
06:15, 06:30, 16:30, 17:40
Från Phuket till Paris
14:15
Från Aksu till Guangzhou
16:20, 16:50
Från Pusan till Taipei
21:50, 21:55, 22:10, 22:30
Från Seoul till Kuala Lumpur
17:40
Från Bangkok till Lahore
21:30, 21:50, 21:55
Från Tokyo till Munich
01:05, 20:00
Från Shandong till Nanjing
17:15, 17:20, 18:05
Från Taipei till Hong Kong Airport
11:15, 11:30
Från Tokyo till Beihai
01:05, 20:00
Från Kuala Lumpur till Kaohsiung
05:10, 17:55, 18:25, 23:35
Från Taipei till Taiyuan
11:15
Från Shenzhen till Seoul
06:25, 06:30, 06:40, 07:15, 10:10, 12:50, 13:15, 14:15, 14:40, 16:55, 17:50, 20:50, 20:55
Från Hubei till Hong Kong Airport
10:20, 19:35
Från Chiang Mai till Chengdu Tianfu Airport
21:15
Från Taipei till Tangerang
11:30
Från Jinan till Shenzhen
21:15
Från Kuala Lumpur till Frankfurt am Main
10:50, 17:55
Från Hong Kong Airport till Harbin
13:20
Från Lanzhou till Tianjin
07:25, 10:40, 16:20
Från Kuala Lumpur till Fukuoka
18:25
Från Bangkok till Brisbane
21:50, 21:55
Från Shanghai till Tongliao
07:45, 08:05, 08:25, 08:40
Från Seoul till Almaty
16:55
Från Macau Airport till Taiyuan
11:30

Spring Airlines Schema och Tidtabell

Flygresa-nummerKlassAvresestationAnkomststationAvgångAnkomstRestid
9C8868EkonomiChongqing FlygplatsShanghai Pudong Flygplats22:2000:502h 30m
9C8868EkonomiChongqing FlygplatsShanghai Pudong Flygplats22:0500:452h 40m
9C8868EkonomiChongqing FlygplatsShanghai Pudong Flygplats22:0000:452h 45m
9C8868EkonomiChongqing FlygplatsShanghai Pudong Flygplats21:5500:452h 50m
9C6108EkonomiChongqing FlygplatsShanghai Pudong Flygplats05:4008:052h 25m
9C7021EkonomiShanghai Pudong FlygplatsShenyang Flygplats21:5500:202h 25m
9C7021EkonomiShanghai Pudong FlygplatsShenyang Flygplats21:3500:052h 30m
9C7021EkonomiShanghai Pudong FlygplatsShenyang Flygplats21:2023:502h 30m
9C7021EkonomiShanghai Pudong FlygplatsShenyang Flygplats20:4523:152h 30m
9C7021EkonomiShanghai Pudong FlygplatsShenyang Flygplats20:4022:552h 15m
9C7021EkonomiShanghai Pudong FlygplatsShenyang Flygplats19:3021:552h 25m
9C7021EkonomiShanghai Pudong FlygplatsShenyang Flygplats16:0018:302h 30m
9C7021EkonomiShanghai Pudong FlygplatsShenyang Flygplats15:5518:302h 35m
9C6759EkonomiShanghai Pudong FlygplatsShenyang Flygplats14:2016:502h 30m
9C6759EkonomiShanghai Pudong FlygplatsShenyang Flygplats14:1016:302h 20m
9C6759EkonomiShanghai Pudong FlygplatsShenyang Flygplats14:0016:202h 20m
9C8971EkonomiShanghai Pudong FlygplatsShenyang Flygplats12:4515:152h 30m
9C8971EkonomiShanghai Pudong FlygplatsShenyang Flygplats12:3015:002h 30m
9C7635EkonomiShanghai Pudong FlygplatsShenyang Flygplats06:5009:152h 25m
9C7635EkonomiShanghai Pudong FlygplatsShenyang Flygplats06:3508:552h 20m
9C8996EkonomiChongqing FlygplatsHongqiao Flygplats20:1522:402h 25m
9C8996EkonomiChongqing FlygplatsHongqiao Flygplats20:1022:252h 15m
9C8996EkonomiChongqing FlygplatsHongqiao Flygplats20:0522:252h 20m
9C8898EkonomiChongqing FlygplatsHongqiao Flygplats12:3015:002h 30m
9C8898EkonomiChongqing FlygplatsHongqiao Flygplats11:3013:552h 25m
9C8898EkonomiChongqing FlygplatsHongqiao Flygplats11:2513:552h 30m
9C6153EkonomiHongqiao FlygplatsChongqing Flygplats22:5502:053h 10m
9C8995EkonomiHongqiao FlygplatsChongqing Flygplats16:0519:053h 0m
9C8897EkonomiHongqiao FlygplatsChongqing Flygplats07:5011:003h 10m
9C8897EkonomiHongqiao FlygplatsChongqing Flygplats07:4010:252h 45m

Spring Airlines Stationer

Kaohsiung Flygplatsshantou FlygplatsSanya FlygplatsXining FlygplatsHangzhou FlygplatsAnkang Fuqiang AirportChangbaishan FlygplatsYining AirportTaoyuan FlygplatsDayong FlygplatsLuoyang FlygplatsBeihai FlygplatsShenzhen Baoan FlygplatsJing FlygplatsLijiang FlygplatsKashi FlygplatsHong Kong Flygplatsjinan FlygplatsPenang International FlygplatsTianjin Binhai Flygplatsnanning FlygplatsChinggis Khaan AirportFukuoka FlygplatsChubu Centrair FlygplatsNanyang FlygplatsOkinawa FlygplatsXiguan AirportQingdao Liuting FlygplatsHotan FlygplatsSuvarnabhumi FlygplatsPhuket FlygplatsChangde FlygplatsChengdu FlygplatsChitose FlygplatsShenyang FlygplatsYinchuan FlygplatsIncheon FlygplatsDongying FlygplatsWeihai FlygplatsXian Xianyang FlygplatsLianyungang FlygplatsBeijings flygplats DaxingHeze Mudan AirportHengyang Nanyue AirportFuzhou FlygplatsHaikou FlygplatsUrumqi Diwopu FlygplatsHefei FlygplatsJeju FlygplatsQianjiang FlygplatsTecho International AirportWuhan FlygplatsAksu FlygplatsYantai FlygplatsZhanjiang FlygplatsShiyan FlygplatsMacau FlygplatsNanjing FlygplatsTaiyuan Wusu FlygplatsChangchun FlygplatsZhuhaiGuiyang FlygplatsKorla FlygplatsKunming FlygplatsKuala Lumpur FlygplatsHo Chi Minh FlygplatsNingbo FlygplatsZunyi Xinzhou FlygplatsTongliao FlygplatsPhnom Penh FlygplatsTakamatsu FlygplatsSoekarno Hatta FlygplatsXishuangbanna Gasa FlygplatsHohhot FlygplatsKota Kinabalu FlygplatsHongqiao FlygplatsHarbin FlygplatsHuaian Lianshui AirportWuxi FlygplatsSingapore FlygplatsChangzhou FlygplatsYancheng Nanyang AirportDunhuang FlygplatsMangshi FlygplatsHandan FlygplatsKansai International FlygplatsGimhae FlygplatsDon Mueang FlygplatsHailar FlygplatsShijiazhuang FlygplatsShanghai Pudong FlygplatsYangzhou Taizhou FlygplatsChongqing FlygplatsLanzhou FlygplatsNanchang FlygplatsCheongju FlygplatsZhangye FlygplatsGuangzhou Baiyun FlygplatsTonghua FlygplatsDali FlygplatsNarita FlygplatsGuang Yuan FlygplatsJinjiang FlygplatsChiang Mai FlygplatsSage FlygplatsAltay FlygplatsMianyang Nanjiao FlygplatsDalian FlygplatsXiamen FlygplatsEnshi FlygplatsHaneda FlygplatsChengdu TianfuGuilin FlygplatsZhengzhou FlygplatsChangsha Flygplats