Panipat
Jutogh
mÄn 26 okt.
+ LÀgg till returresa
2 resenÀrer

Shivpooja Travelers

0.0
0 kundrecensioner
  • Om operatören
  • PopulĂ€ra Rutter
  • Stationer
  • Schema och Tidtabell

Om Shivpooja Travelers

Bussar Àr det mest prisvÀrda transportmedlet med ett stort antal terminaler runt om i landet och praktiska tidtabeller som hjÀlper dig att planera din resa. Bussar Àr ett bekvÀmt alternativ bÄde för dem som reser med en liten budget och för dem som inte vill kompromissa med komforten. Shivpooja Travelers erbjuder busstrafik med en onlinebokning tillgÀnglig. Innan du bokar din biljett kan du lÀsa andra resenÀrers recensioner för att vÀlja det bÀsta alternativet.

Vilka Àr de viktigaste stationerna för Shivpooja Travelers?

Shivpooja Travelers har bussar till och frÄn följande stationer:

  • Anand
  • Ajmer
  • Parbatsar
  • Udaipor
  • Karjan
  • Ahmedabad
  • Nathdwara
  • Ankleshwar
  • Surat
  • Kadodara
  • Khatushyamji
  • Kosamba
  • Rajsamand
  • Baroda
  • Sikar
  • Bharuch
  • Salasar
  • Beawer
  • Kamlighat
  • Kamrej
  • Nadiad
  • Vadodara
  • Kishangarh
  • Shamlaji
  • Kim
  • Himmatnagar
  • Kalol
  • Ganeri

Vilka Àr de mest populÀra rutterna för Shivpooja Travelers?

De mest populÀra destinationerna för Shivpooja Travelers Àr:

Vilka Àr bussklasserna & priserna pÄ Shivpooja Travelers?

Priset för bussresan beror bÄde pÄ destinationen och biljettklassen. Observera att inte alla biljettklasser Àr tillgÀngliga pÄ vissa strÀckor, men för lÀngre resor finns det nÀstan alltid ett bra urval av alternativ. VÀlj en sovbuss för den mest bekvÀma resan med övernattning. Sovbussar Àr vanligtvis utrustade med liggplatser eller mjuka liggbara sÀten, har en toalett ombord och din biljett kan ocksÄ innehÄlla andra förmÄner som snacks eller till och med en lunch. Att ta en nattbuss Àr ocksÄ en bra idé om du vill spara in pÄ ditt hotellrum. Under dagen Àr en expressbuss ofta det bÀsta vÀrdet för pengarna eftersom den stannar fÀrre gÄnger Àn en vanlig buss eller en buss i standardklass och reser snabbare. PÄ vissa strÀckor kan det vara avgörande att vÀlja rÀtt klass, eftersom en vanlig eller andraklassig buss till exempel kan behöva cirka sex timmar för att tÀcka den strÀcka som en första klass eller expressbuss fÀrdas pÄ tvÄ timmar!

Fördelar & Nackdelar att Resa med Buss

Fördelar att Resa med Buss

  • Bussarna har vanligtvis det bredaste nĂ€tverket av destinationer som tĂ€cks. De reser till platser som du inte kan ta dig till med flyg eller ens med tĂ„g.
  • Det Ă€r enkelt att resa med buss - man behöver inte komma till bussterminalen i förvĂ€g och incheckningen Ă€r vanligtvis en mycket snabb formalitet, till skillnad frĂ„n flygresor.
  • Bussbiljetter Ă€r mycket prisvĂ€rda. Ja, det finns kostsamma första klass- eller VIP-alternativ, men om du har en budget Ă€r bussen det första transportmedel du mĂ„ste tĂ€nka pĂ„.
  • Samtidigt finns det olika serviceklasser som passar alla budgetar. Om du Ă€r ute efter en högre grad av komfort kan bussar ocksĂ„ tĂ€cka dig.

Nackdelar att Resa med Buss

  • Intercitybussterminaler kan ligga utanför centrum och i utkanten av staden. Det innebĂ€r att du mĂ„ste rĂ€kna med extra tid och pengar för att ta dig dit. PĂ„ vissa destinationer kan det kosta dig mer Ă€n du tror att Ă„ka frĂ„n bussterminalen eftersom endast ett begrĂ€nsat antal transportföretag fĂ„r trafikera strĂ€ckan - och priserna kan vara överdrivna.
  • Under hektiska helger eller högsĂ€song kan bussar som betjĂ€nar vissa turistdestinationer gĂ„ över tiden och krĂ€va förhandsbokning.
  • Även om bussar inte Ă€r lika vĂ€derberoende som fĂ€rjor kan bussresor ocksĂ„ försenas eller stĂ€llas in pĂ„ grund av dĂ„ligt vĂ€der eller vĂ€gförhĂ„llanden - tĂ€nk pĂ„ det om du reser under vissa sĂ€songer eller till vissa destinationer.
LĂ€s mer

Shivpooja Travelers PopulÀra Rutter

FrÄn Surat till Nathdwara
12:20, 12:25, 12:40, 12:41
FrÄn Himatnagar till Ajmer
19:20, 19:25, 19:40, 19:41
FrÄn Vadodara till Beawar
15:50
FrÄn Rajsamand till Bharuch
21:15, 21:21
FrÄn Parbatsar till Anklesvar
15:25, 15:51
FrÄn Ajmer till Karjan
16:40
FrÄn Ajmer till Ahmedabad
16:40, 16:55, 17:00, 17:06, 18:55
FrÄn Vadodara till Ahmedabad
15:30, 15:35, 15:40, 15:50, 15:51
FrÄn Anklesvar till Bharuch
13:55, 14:10, 14:11
FrÄn Surat till Jaipur
15:10
FrÄn Surat till Udaipur
12:20, 12:21, 12:25, 12:30, 12:40, 12:41, 12:45, 13:05, 16:00
FrÄn Bharuch till Vadodara
14:10, 14:15, 14:30, 14:31, 21:25
FrÄn Vadodara till Rajasthan
15:51
FrÄn Ahmedabad till Asalpur Jobner
17:30
FrÄn Anklesvar till Vadodara
13:50, 13:55, 14:10, 14:11
FrÄn Surat till Ahmedabad
12:20, 12:21, 12:25, 12:30, 12:40, 12:41, 13:05, 15:10
FrÄn Beawar till Vadodara
18:00, 18:06
FrÄn Ajmer till Nathdwara
17:06
FrÄn Vadodara till Udaipur
15:30, 15:31, 15:35, 15:40, 15:50, 15:51, 16:05, 16:25, 19:35
FrÄn Udaipur till Himatnagar
22:25, 22:31
FrÄn Surat till Beawar
12:40, 12:41
FrÄn Vadodara till Nathdwara
15:30, 15:35, 15:50
FrÄn Ajmer till Udaipur
16:40, 16:55, 17:00, 17:06, 17:40
FrÄn Udaipur till Asalpur Jobner
22:41
FrÄn Surat till Anand Gujarat
12:20, 12:25, 12:40, 12:41
FrÄn Kim till Ahmedabad
13:25, 13:40, 13:41
FrÄn Bharuch till Ajmer
14:10, 14:11, 14:15, 14:30, 14:31
FrÄn Karjan till Ahmedabad
14:45, 14:46, 14:50, 15:05, 15:06
FrÄn Vadodara till Himatnagar
15:31, 15:35, 15:50
FrÄn Ahmedabad till Nathdwara
17:30, 17:35, 17:50, 17:51

Shivpooja Travelers Schema och Tidtabell

KlassAvresestationAnkomststationAvgÄngAnkomstRestid
Sovvagn med ACParbatsarAnand15:5104:1612h 25m
Sovvagn med ACParbatsarAnkleshwar15:5106:5115h 0m
Sovvagn med ACParbatsarAnkleshwar15:2506:2515h 0m
Sovvagn med ACParbatsarUdaipor15:5122:316h 40m
Sovvagn med ACParbatsarUdaipor15:4522:256h 40m
Sovvagn med ACParbatsarSurat15:5108:1616h 25m
Sovvagn med ACParbatsarSurat15:4507:3015h 45m
Sovvagn med ACParbatsarAhmedabad15:5102:4610h 55m
Sovvagn med ACParbatsarAhmedabad15:4503:2511h 40m
Sovvagn med ACParbatsarAhmedabad15:2503:0511h 40m
Sovvagn med ACKarjanAnand15:0516:501h 45m
Sovvagn med ACKarjanAjmer15:0603:3112h 25m
Sovvagn med ACKarjanAjmer15:0503:3012h 25m
Sovvagn med ACKarjanAjmer14:5003:1512h 25m
Sovvagn med ACKarjanAjmer14:4503:1012h 25m
Sovvagn med ACKarjanUdaipor15:0522:407h 35m
Sovvagn med ACKarjanAhmedabad15:0617:512h 45m
Sovvagn med ACKarjanAhmedabad15:0517:502h 45m
Sovvagn med ACKarjanAhmedabad14:5017:352h 45m
Sovvagn med ACKarjanAhmedabad14:4618:313h 45m
Sovvagn med ACKarjanAhmedabad14:4518:303h 45m
Sovvagn med ACAnandNathdwara16:5123:416h 50m
Sovvagn med ACAnandNathdwara16:5023:406h 50m
Sovvagn med ACAnandAjmer16:5103:3110h 40m
Sovvagn med ACAnandAjmer16:5003:3010h 40m
Sovvagn med ACAnandAjmer16:3503:1510h 40m
Sovvagn med ACAnandUdaipor16:5122:415h 50m
Sovvagn med ACAnandUdaipor16:5023:106h 20m
Sovvagn med ACAnandUdaipor16:3522:255h 50m
Sovvagn med ACAnandUdaipor16:3022:205h 50m

Shivpooja Travelers Stationer

KadodaraAnandKhatushyamjiAjmerKosambaRajsamandBarodaParbatsarSikarBharuchUdaiporKarjanSalasarBeawerKalolAhmedabadKamlighatKamrejNathdwaraNadiadGaneriVadodaraKishangarhAnkleshwarShamlajiKimSuratHimmatnagar