Kreis Ilfov
Cannes
ons 14 okt.
+ LÀgg till returresa
2 resenÀrer

Arhaan Travels

0.0
0 kundrecensioner
  • Om operatören
  • PopulĂ€ra Rutter
  • Stationer
  • Schema och Tidtabell

Om Arhaan Travels

Bussar Àr det mest prisvÀrda transportmedlet med ett stort antal terminaler runt om i landet och praktiska tidtabeller som hjÀlper dig att planera din resa. Bussar Àr ett bekvÀmt alternativ bÄde för dem som reser med en liten budget och för dem som inte vill kompromissa med komforten. Arhaan Travels erbjuder busstrafik med en onlinebokning tillgÀnglig. Innan du bokar din biljett kan du lÀsa andra resenÀrers recensioner för att vÀlja det bÀsta alternativet.

Vilka Àr de viktigaste stationerna för Arhaan Travels?

Arhaan Travels har bussar till och frÄn följande stationer:

  • Ghaziabad
  • Vrindavan
  • Faridabad
  • Mathura
  • Noida
  • Etawah
  • Bahraich
  • Gorakhpur
  • Allahabad
  • Gurugram Gurgaon
  • Railway Mod
  • Kannauj
  • Chandigarh
  • Delhi Airport
  • Ambala
  • Shahdol
  • delhi
  • New Delhi Taxi Station
  • Rewa
  • Mohali
  • Basti
  • Lucknow
  • Mandi Gobindgarh
  • Orai
  • Chorahata
  • Nand Nagri
  • Ludhiana
  • Ayodhya
  • Greater Noida
  • Jai Stambh Chowk
  • Zirakpur
  • Jhansi
  • Kanpur
  • Panchkula
  • Basi Punjab
  • Agra
  • Faizabad
  • Unnao
  • Jewar
  • Mumbai
  • Indore
  • Muzaffarpur Bihar
  • Gonda
  • Hanuman Chouraha
  • Hajipur Bihar
  • Jai Stambh Chouraha
  • Khalilabad
  • Bangarmau
  • Igatpuri
  • Ujjain
  • Biaora
  • Dewas
  • Barabanki
  • Motihari
  • Panipat
  • Ambala Cantt Haryana
  • Guna
  • Dhule
  • Shivpuri Madhya Pradesh
  • Nashik
  • Kota Rajasthan
  • Madhumilan Square
  • Shivaji Vatika Square
  • Kushinagar
  • Patel Bridge
  • Sonipat
  • Chiman Bagh Square
  • Malegaon
  • Rajpura
  • Shahbad
  • Ramnagar Jammu
  • Raebareli

Vilka Àr de mest populÀra rutterna för Arhaan Travels?

De mest populÀra destinationerna för Arhaan Travels Àr:

Vilka Àr bussklasserna & priserna pÄ Arhaan Travels?

Priset för bussresan beror bÄde pÄ destinationen och biljettklassen. Observera att inte alla biljettklasser Àr tillgÀngliga pÄ vissa strÀckor, men för lÀngre resor finns det nÀstan alltid ett bra urval av alternativ. VÀlj en sovbuss för den mest bekvÀma resan med övernattning. Sovbussar Àr vanligtvis utrustade med liggplatser eller mjuka liggbara sÀten, har en toalett ombord och din biljett kan ocksÄ innehÄlla andra förmÄner som snacks eller till och med en lunch. Att ta en nattbuss Àr ocksÄ en bra idé om du vill spara in pÄ ditt hotellrum. Under dagen Àr en expressbuss ofta det bÀsta vÀrdet för pengarna eftersom den stannar fÀrre gÄnger Àn en vanlig buss eller en buss i standardklass och reser snabbare. PÄ vissa strÀckor kan det vara avgörande att vÀlja rÀtt klass, eftersom en vanlig eller andraklassig buss till exempel kan behöva cirka sex timmar för att tÀcka den strÀcka som en första klass eller expressbuss fÀrdas pÄ tvÄ timmar!

Fördelar & Nackdelar att Resa med Buss

Fördelar att Resa med Buss

  • Bussarna har vanligtvis det bredaste nĂ€tverket av destinationer som tĂ€cks. De reser till platser som du inte kan ta dig till med flyg eller ens med tĂ„g.
  • Det Ă€r enkelt att resa med buss - man behöver inte komma till bussterminalen i förvĂ€g och incheckningen Ă€r vanligtvis en mycket snabb formalitet, till skillnad frĂ„n flygresor.
  • Bussbiljetter Ă€r mycket prisvĂ€rda. Ja, det finns kostsamma första klass- eller VIP-alternativ, men om du har en budget Ă€r bussen det första transportmedel du mĂ„ste tĂ€nka pĂ„.
  • Samtidigt finns det olika serviceklasser som passar alla budgetar. Om du Ă€r ute efter en högre grad av komfort kan bussar ocksĂ„ tĂ€cka dig.

Nackdelar att Resa med Buss

  • Intercitybussterminaler kan ligga utanför centrum och i utkanten av staden. Det innebĂ€r att du mĂ„ste rĂ€kna med extra tid och pengar för att ta dig dit. PĂ„ vissa destinationer kan det kosta dig mer Ă€n du tror att Ă„ka frĂ„n bussterminalen eftersom endast ett begrĂ€nsat antal transportföretag fĂ„r trafikera strĂ€ckan - och priserna kan vara överdrivna.
  • Under hektiska helger eller högsĂ€song kan bussar som betjĂ€nar vissa turistdestinationer gĂ„ över tiden och krĂ€va förhandsbokning.
  • Även om bussar inte Ă€r lika vĂ€derberoende som fĂ€rjor kan bussresor ocksĂ„ försenas eller stĂ€llas in pĂ„ grund av dĂ„ligt vĂ€der eller vĂ€gförhĂ„llanden - tĂ€nk pĂ„ det om du reser under vissa sĂ€songer eller till vissa destinationer.
LĂ€s mer

Arhaan Travels PopulÀra Rutter

FrÄn Delhi till Etawah
00:13, 23:00
FrÄn Agra till Vrindavan
01:20, 03:00, 03:30, 04:20, 18:15
FrÄn Noida till Delhi
03:52, 07:20, 09:25
FrÄn Agra till Delhi Airport
01:20, 03:00
FrÄn Lucknow till Haryana
22:00
FrÄn Delhi till Haryana
04:30
FrÄn Agra till Lucknow
02:00, 02:18, 02:20, 02:25, 04:56, 15:56, 17:56
FrÄn Noida till Chandigarh
03:52, 04:30
FrÄn Chandigarh till Agra
07:00
FrÄn Faridabad till Agra
23:00
FrÄn Delhi Airport till Chandigarh
04:30
FrÄn Etawah till Delhi
00:20, 02:15
FrÄn Lucknow till Ghaziabad
22:45, 23:15
FrÄn Delhi till Ghaziabad
22:15, 23:00, 23:05
FrÄn Noida till Lucknow
13:33, 23:00, 23:05, 23:15, 23:40, 23:45
FrÄn Agra till Chandigarh
01:20
FrÄn Delhi till Mohali
04:30, 05:50
FrÄn Delhi till Agra
00:13, 00:53, 13:13, 22:15, 23:00, 23:05
FrÄn Lucknow till Agra
14:30, 22:00, 23:15
FrÄn Agra till Noida
01:20, 03:00, 03:30, 04:20, 18:15
FrÄn Agra till Mathura
01:20, 03:00, 03:30
FrÄn Vrindavan till Delhi
01:50, 03:10, 04:20, 04:30
FrÄn Ghaziabad till Agra
13:13, 22:35, 23:00, 23:05, 23:38, 23:40
FrÄn Agra till Delhi
01:20, 02:40, 03:00, 03:30, 04:20, 18:15
FrÄn Mathura till Agra
01:05, 01:10, 03:00, 16:00
FrÄn Mathura till Vrindavan
01:10, 03:45, 04:00, 05:45
FrÄn Noida till Agra
23:00, 23:05, 23:40
FrÄn Greater Noida till Lucknow
23:30
FrÄn Lucknow till Vrindavan
22:00, 23:15
FrÄn Ghaziabad till Allahabad
22:35
FrÄn Lucknow till Guna
Buss Plats med AC
19:00, 20:00
Buss Sovplats utan AC
21:20
FrÄn Agra till Faridabad
01:30, 02:00, 03:00, 03:30, 03:45, 04:00, 16:00, 18:00
FrÄn Shivpuri till Indore
01:30, 02:30
FrÄn Lucknow till Kanpur
19:00, 20:00
FrÄn Ghaziabad till Vrindavan
20:55, 21:25
FrÄn Guna till Shivpuri
23:55
FrÄn Lucknow till Etawah
13:00, 20:30, 21:00, 22:00, 22:40, 22:45
FrÄn Etawah till Delhi
00:30, 01:00, 01:30, 02:00, 02:45, 15:00, 17:00
FrÄn Indore till Nala Sopara
13:00
FrÄn Jhansi till Ujjain
00:30, 23:55
FrÄn Agra till Vrindavan
01:30, 02:00, 03:00, 03:30, 03:45, 18:00
FrÄn Faridabad till Vrindavan
20:00, 20:30, 21:20
FrÄn Indore till Jhansi
18:00
FrÄn Kanpur till Orai
20:30, 21:15
FrÄn Jhansi till Lucknow
01:30, 02:30
FrÄn Kanpur till Shivpuri
20:30, 21:15
FrÄn Lucknow till Unnao
19:00, 20:00
FrÄn Lucknow till Thane
21:20
FrÄn Orai till Indore
Buss Plats med AC
22:00, 22:45
Buss Sovplats utan AC
01:20
FrÄn Biaora till Madhya Pradesh
22:40
FrÄn Noida till Mathura
20:45, 21:15
FrÄn Mathura till Vrindavan
00:45, 01:15, 02:15, 03:00, 03:30, 04:00, 17:15
FrÄn Indore till Igatpuri
13:00
FrÄn Greater Noida till Mathura
22:00, 22:30
FrÄn Delhi till Etawah
20:00, 20:30, 22:00, 23:00, 23:30
FrÄn Etawah till Agra
00:30, 01:00, 01:30, 02:00, 02:45, 17:00
FrÄn Lucknow till Nerul
21:20
FrÄn Vrindavan till Faridabad
01:15, 02:45, 17:45
FrÄn Mathura till Faridabad
00:45, 01:15, 02:15, 03:00, 03:30, 17:15
FrÄn Ambala till Lucknow
17:45

Arhaan Travels Schema och Tidtabell

KlassAvresestationAnkomststationAvgÄngAnkomstRestid
Plats med ACMathuraBahraich00:1508:508h 35m
Plats med ACMathuraVrindavan17:1519:001h 45m
Plats med ACMathuraVrindavan04:0004:200h 20m
Plats med ACMathuraVrindavan03:3003:450h 15m
Plats med ACMathuraVrindavan03:0004:451h 45m
Plats med ACMathuraVrindavan02:1504:001h 45m
Plats med ACMathuraVrindavan01:1503:001h 45m
Plats med ACMathuraVrindavan00:4502:301h 45m
Plats med ACMathuraNoida17:1520:303h 15m
Plats med ACMathuraNoida17:0019:302h 30m
Plats med ACMathuraNoida04:0006:302h 30m
Plats med ACMathuraNoida03:3006:002h 30m
Plats med ACMathuraNoida03:1506:303h 15m
Plats med ACMathuraNoida03:0006:153h 15m
Plats med ACMathuraNoida02:1505:303h 15m
Plats med ACMathuraNoida01:1504:303h 15m
Plats med ACMathuraNoida00:4504:003h 15m
Plats med ACMathuraEtawah03:4505:301h 45m
Plats med ACMathuraEtawah01:4504:002h 15m
Plats med ACMathuraEtawah00:4503:002h 15m
Plats med ACMathuraEtawah00:1501:451h 30m
Plats med ACMathuraFaridabad17:1521:204h 5m
Plats med ACMathuraFaridabad03:3006:303h 0m
Plats med ACMathuraFaridabad03:0007:054h 5m
Plats med ACMathuraFaridabad02:1506:204h 5m
Plats med ACMathuraFaridabad01:1505:204h 5m
Plats med ACMathuraFaridabad00:4504:504h 5m
Plats med ACMathuraGhaziabad17:1520:403h 25m
Plats med ACMathuraGhaziabad01:1504:403h 25m
Plats med ACMathuraGhaziabad00:4504:103h 25m

Arhaan Travels Stationer

GorakhpurAllahabadGurugram GurgaonGhaziabadRailway ModVrindavanKannaujFaridabadChandigarhDelhi AirportAmbalaShahdoldelhiNew Delhi Taxi StationRewaMohaliShahbadRaebareliBastiLucknowMandi GobindgarhOraiMathuraChorahataNand NagriNoidaLudhianaEtawahAyodhyaGreater NoidaJai Stambh ChowkZirakpurRamnagar JammuJhansiKanpurPanchkulaBasi PunjabAgraFaizabadUnnaoJewarRajpuraMumbaiIndoreMuzaffarpur BiharGondaHanuman ChourahaHajipur BiharJai Stambh ChourahaBahraichKhalilabadBangarmauIgatpuriUjjainBiaoraDewasBarabankiMotihariPanipatMalegaonAmbala Cantt HaryanaGunaDhuleShivpuri Madhya PradeshNashikKota RajasthanMadhumilan SquareShivaji Vatika SquareKushinagarPatel BridgeSonipatChiman Bagh Square